تبلیغات
حجاب

حجاب
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است
روسری، بیانگر ایمان شخصی است و ممنوع ساختن آن می تواند حق تحصیل را از دانش آموزان دختر سلب نماید.

تلاشهای خوبی در کشور المان برای مقابله با اسلام هراسی و اسلام ستیزی صورت گرفته است که درخور ستایش است و میتواند الگو و سرمشق خوبی برای مسلمانان دیگر کشورهای باشد تا با بهره گیری از ابزارهای لازم به مقابله با ان بپردازند. 

در این گزارش خواهان واکاوی یک اقدام بی اساس هستیم .طرح سوال مسئله را به خوبی روشن خواهد کرد. ایا روسری نماد مسلمان بودن است؟ ایا صلیب نشانه دینداری است؟ اگر روسری، بیانگر ایمان شخصی افراد است، ایا صلیب و نمادهای دیگر فرقه ها بیانگر ایمان شخصی نیست؟ 

اگر گروههای انحرافی حق اراستن خود را دارند و ارایش انها نشانه ایمان و فرقه و عقاید انها است چرا زنان مسلمان برای عملی ساختن فرایض دینی خود حق داشتن روسری را ندارند ؟ چرا اسلام ستیزی محسوس است اما غیر اسلام ستیزی محسوس نمی باشد. 

کریستینه بوخهلتس Christine Buchholz عضو هیئت اجرایی حزب چپ المان، ممنوع ساختن استفاده از روسری برای دختران دانش آموز مسلمان را نیز غلط توصیف کرد و در این باره اظهار داشت: میان این پدیده که در کلاس درس یک صلیب بر دیوار آویزان باشد و همه مجبور باشند زیر آن درس بخوانند و اینکه یک دانش آموز دختر روسری بر سر داشته باشد تفاوت وجود دارد روسری، بیانگر ایمان شخصی است و ممنوع ساختن آن می تواند حق تحصیل را از دانش آموزان دختر سلب نماید. 

در بخش خدمات عمومی نیز زنان مسلمان روسری به سر، از مشاغل کیفی و همچنین حقوق متناسب بهره مند نیستند.( ر.ک : گزارش و تحلیل فرهنگی (۳) اسبلام هراسی و اسلام ستیزی در المان ، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معاونت امور بین الملل ). 

وزارت فرهنگ آلمان منع حجاب را در دِرِسدِن خلاف قانون خواند.
دانش آموزان دختر در ایالت زاخسن Sachsen آلمان اجازه دارند که در مدرسه روسری به سر کنند ممنوعیت به سر کردن روسری برای دختران دانش آموز، که در یکی از مدارس این ایالت انجام شده بود، باعث شد که وزارت فرهنگ این مساله را مورد بررسی قرار دهد و نهایتاً اعلام کند که ممنوعیت به سر داشتن روسری مخالف قانون اساسی است. 

وزارت فرهنگ آلمان در این باره اعلام کرد که حقوق اساسی مبتنی بر قانون اساسی درباره آزادی دین باید مراعات شود بدین ترتیب دانش آموزان دختر مسلمان اجازه دارند در مدارس ایالت زاکسن روسری به سر کنند، اما این حجاب باید به گونه ای باشد که آنان قابل شناسایی باشند و در عین حال بتوانند آزادانه در فعالیت های مدرس مشارکت نمایند. 

چنانچه در گزارشات گذشته ارائه شد، اگاهی به قوانین ملی و فرا ملی نقشی مهم در احقاق حقوق مسلمانان دارد. هر چند نقایصی در حقوق بین الملل وجود دارد اما میتوان با تحلیل و واکاوی و مقایسه قوانین به مقابله با انحرافات در حوزه اسلام هراسی


[ شنبه 20 اسفند 1390 ] [ 04:48 ب.ظ ] [ محمد سلطانی نژاد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نظر سنجی
سطح مطالب چگونه بود

آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Online User


بک لینک , قالب بلاگفا